A FocuSonic® kiképzésének köszönhetően az ultrahang csak a vákuum által a kezelőfej belsejébe szívott szövetrészekbe hatol be, így tiszteletben tartja a mélyebb szövetek és szervek működését.
A CaVital WRC® készülék által vezérelt, optimalizált magas frekvenciájú ultrahang nagyfokú kavitációs hatást biztosít. Az ultrahanga zsírsejtek vékony falának felszakadását, ezáltal a felesleges lipidek extracellularis térbe kerülését segíti elő. A szokásosnál magasabb rezgésszám a hagyományos eszközök nemkívánatos távolhatásainak csökkentésében is szerepet játszik.
A CDM® folyamatos kontaktusellenőrzés révén az ultrahang csak akkor hagyja el a hangforrásokat, amikor a bőrrel megfelelő kontaktusba kerül. Ezzel a megoldással bizosítható a megfelelő ultrahang dózis bevitele és csökkenthető a hangforrás felmelegedése. A CDM® így a kezelőfej és a készülék hosszú élettartamának garanciája.
Az ultrahanggal egyidejűleg használt vákuumszívás elindítja a mobilizált zsír távozását a szövet közötti térből, így a zsír és a salakanyagok nem panganak tovább a problémás területen. Az ultrahang mechanikai rezgései által megindított folyadékáramlást a vákuumhatás tesz folyamatossá.
Ugyancsak új fejlesztés a kavitációs tulajdonságú modulált ultrahanggal működő, vákuumot nem igénylő, síkfelületű MultiCrystalLOFU® kezelőfej. A több kisebb felületű hangforrásnak köszönhetően a nagy energiájú, intenzív kavitációs hullámok kontrollált módon, csak meghatározott mélységig penetrálnak a kötőszövetbe.
A MultiCrystalLOFU® a CaVital WRC® csak ultrahangos modullal szerelt változatának éppúgy tartozéka, mint a CaVital Solo® készüléknek.
A C- és W-modulok képesek működtetni a FocuSonic® kezelőfejet, melynek különlegessége a kavitációs ultrahang vákuummal történő kombinációja.
A FocuSonic® kezelőfej kiképzésének köszönhetően egyesíti a fókuszált ultrahang és a kavitációs technológia előnyeit: a kézidarab vákuumterében elhelyezett 5 ultrahangforrás közvetlenül a kezelendő területre fókuszál.
A kezelés során a negatív nyomás felszívja a bőrt, s a kiemelt szövetrészek az ultrahanghullámok kereszttüzébe kerülnek. Az ultrahang így a mélyebben<br /> fekvő szerveket és szöveteket megkíméli – ezért alkalmazhatjuk a módszert még olyan érzékeny területeken is, mint a has, vagy a belső comb.
A kavitációs hanghullámok a zsírsejtek rupturálódását, így a zsír mobilizálását eredményezik. A kavitációs buborék által okozott lökéshullám képződés legfontosabb következménye, hogy a zsírsejtek „kicsomagolódnak” a fibrosclerotikus struktúrákból, melyek azokat körbezárják. A vákuumhatás segíti a felszabadult lipidek távozását a nyirokutakon keresztül.